Mobilní psycholog

Mobilní psycholog

Zavedením této služby před pár měsíci jsem reagovala na potřeby klientů. Většina lidí se odhodlá jít k psychologovi až “za pět minut dvanáct”, a pak jsou v údivu, že čekací doba je několikaměsíční a termín není hned teď. Přitom ale jejich psychické rozpoložení vyžaduje častokrát okamžitou podporu nebo intervenci a dlouhé čekání na odbornou pomoc může být v jejich stavu neúnosné.

 

Netušila jsem, když jsem službu zaváděla, že v nejbližším čase se tak může hodit, když teď všechna odborná péče v poradnách je pozastavena. Já i většina mých kolegů jsme “najeli” na on-line služby, ale ne všichni klienti mají doma PC nebo Wi-Fi. Zároveň v některých případech je osobní kontakt prostě nevyhnutelný a nejlepším možným řešením některých problémů a stavů.

 

– Jste v krizi a potřebujete si s někým promluvit?

– Prožíváte úzkost a nevíte co s ní?

– Zažili jste panickou ataku a máte obavy, že se bude opakovat?

– Cítíte se osamocení a máte strach?

– Jste úplně sami a nemáte žádnou podporu kolem sebe?

– Nevyhovuje vám v této situaci on-line služba a jiná teď není dostupná?

– a více…

 

Ať už tohle vaše prožívání pochází z toho, co se už více jak půl roku děje kolem nás v souvislosti s Covid-19, nebo pochází z jiných příčin a souvislostí a toto prožívání může být touto situací pravděpodobně ještě více umocněno, je tu moje služba Mobilní psycholog.

 

Pokud se nacházíte v situaci, které jsou výše vyjmenované nebo v nějaké další, kdy vaše prožívání není nastaveno tak, abyste se cítili příjemně… můžu přijet i za vámi, samozřejmě za dodržení všech opatření k minimalizování jakýchkoliv rizik.